Енергетичний міст від України до Європи: чого очікувати?

4 роки тому з’явився проект «Енергетичний міст Україна-ЄС». Однак це залишилось проектом донині. Однак його ніхто не відміняє, і він продовжує чекати свого часу. Але цього року робота з енергетичного обміну була повністю реалізована, що також є новим етапом у розвитку країни. Додаткова інформація доступна на офіційному веб-сайті aeaep.com.ua.

Проект з економічної точки зору

Ця ідея з’явилася в 2015 році. На початковому етапі проводились активні переговори, проводився конкурс на вибір партнера, і передбачалося, що будівництво енергетичного мосту стане чудовим джерелом фінансування двох новозбудованих атомних блоків. . Однак тодішній представник президента впевнено заявив, що проект категорично не буде реалізований, проте надії залишились на момент зміни кабінету міністрів.

Сам енергетичний міст у рамках проекту є партнерством між державою та приватними підприємцями. Це один з найкращих способів завдяки своїй доступності залучити сторонні інвестиції у масштабні інфраструктурні проекти. Конкурс на вибір партнера розпочався на початку 2019 року і закінчився наприкінці літа.

Що відомо сьогодні

Список учасників проекту вже існує. До них належать:

  1. UkrainePowerBridgeCompanyLimited;
  2. Американська компанія Westinghouse;
  3. Французька державна компанія ElectricitedeFrance;
  4. Оператором атомної електростанції є 100% державна угорська МВМ.

Є інформація, яка вказує на те, що триває робота щодо збільшення потужності енергоблоку ЮУАЕС-3. Паливо американської компанії зросте на 7% (це стосується блоку реактора), а загальне збільшення потужності – на 10%. Те саме очікується з п’ятьма іншими енергоблоками: другою південноукраїнською атомною електростанцією, першою, третьою, четвертою та п’ятою Запорізькою АЕС.

Досі немає деталей щодо ролі інших партнерів у будівництві енергетичного мосту. Однак відомо, що як українські, так і іноземні компанії зможуть отримувати хороші прибутки від української атомної генерації. Цього року Україна запровадила продаж енергоресурсів за допомогою обміну, що дозволяє компаніям збільшити свій прибуток, про це ви можете прочитати за посиланням

Сенс побудови енергетичного мосту

Незважаючи на велику кількість чуток, не всі розуміють значення цієї будівлі. Дійсно, все банально і просто: Україні потрібні кошти на будівництво нових атомних електростанцій. Оскільки роботи з реалізації проекту будівництва атомних електростанцій з 2012 по 2014 рік не проводились, з’явилася ідея будівництва енергетичного мосту Україна – Європа.

Суть проектів – зняти енергоблок No 2 Хмельницької атомної електростанції з української енергетичної системи та підключити її для експорту до країн Європейського Союзу. Сам енергетичний міст буде лінією електропередачі протяжністю 450 км та напругою 750 кВ. Він з’єднає Хмельницьку АЕС із підстанцією “Вілка” у Польщі. Ми реалізуємо проект протягом 18 місяців. Вартість першої лінії – 500 мільйонів євро. Хоча його вже завершено, він ще не введений в експлуатацію.

Після завершення всіх технічних робіт електроенергія буде поставлятися до Польщі протягом 20-25 років. Кошти, які на це підуть, будуть використані на будівництво двох інших електростанцій. Згідно з проектом, усі витрати, як очікується, окупляться за 10 років.

З одного боку, ідея виглядає цілком презентабельно, але з іншого боку, є ще багато невирішених питань. “Укренерго” вважає, що енергетичний міст, який дасть можливість експортувати потужності єдиної атомної електростанції, не має права на існування. Проект Україна-ЄС “Енергомост” забезпечує збільшення потужності та ефективності роботи атомних електростанцій. Однак думки розділилися, і поки невідомо, чи буде ця ідея повністю реалізована чи ні.