Навесні минулого року

На відміну від минулого року, цієї весни форвардні закупівлі зерна у сільгоспвиробників здійснюються безпосередньо Аграрним фондом?

Нічого екстраординарного в цьому немає. Навесні минулого року склалася ситуація, коли вимоги чинної на той час редакції Закону «Про здійснення державних закупівель», не дозволяли Аграрному фонду без тривалої і складної процедури тендерних торгів, самостійно вийти на ринок і оперативно здійснити закупівлі зерна в інтервенційний фонд. Фактично і за термінами, і за процедурою торішні форвардні закупівлі були під загрозою зриву. Не кажучи вже про те, що була б пропущена посівна кампанія, і сільгоспвиробники залишилися б без фінансової підтримки в найпотрібніший момент.

Саме тому в якості оператора і єдиного виконавця форвардної програми було обрано компанія з державною часткою власності – «Хліб Інвестбуд», яка своєчасно, в повному обсязі провела контрактацію та оплату зерна у 1215 сільгоспвиробників і здійснила його передачу в Аграрний фонд. Таким чином, вдалося вчасно підтримати аграріїв (дати авансом потрібні кошти на посівну і восени викупити урожай за високими цінами) і виконати завдання по наповненню інтервенційного фонду. З кінця 2011 року, в зв’язку зі змінами в законодавство про державні закупівлі, Аграрному фонду повернули можливість безпосереднього здійснення закупівель на організованому аграрному ринку.